Egészséged a legfőbb értéked, Te tehetsz érte a legtöbbet!

Első Vivicittánk

Vivicittá – éljen a város, szeresd a várost! Ezzel az elnevezéssel rendezik meg minden év tavaszán az egyik legrangosabb utcai futóversenyt Budapesten. A Sportos Cukorbetegekért Egyesület tagjai közül jó néhányan évek óta rendszeresen részt vesznek ezen a fantasztikus hangulatú, Budapest legszebb részein kanyargó versenyen.

A szombati csapat egy része

Együtt határoztuk el, hogy 2015-ben minél több egyesületi tagot mozgósítunk egy közös futásra. Az ötlet felvetésekor azonnal több cukorbeteg, egyesületi tag, szülő, diabetológus jelentkezett futónagykövetnek, akik egy-egy megtett kilométerük felajánlásával kérték az esemény támogatását, illetve segítettek a szervezésben, a résztvevők toborzásában.

            A Budapesti Sportiroda (BSI), a futóverseny főszervezője a rendezvény idejére sátrat biztosított Egyesületünknek a Margit-szigeten. A kétnapos verseny alatt folyamatos érdeklődés kísérte sátrunkat. Rengeteg érdeklődőnek tudtunk bemutatkozni, hangsúlyozva, hogy a sport milyen fontos szerepet játszik a cukorbetegek életében, melynek egyik legegyszerűbb formája a futás. Hiszen futni bárhol, bármikor, bárkivel lehet.

Zajlik az élet a standunk előtt

A kétnapos rendezvényen a legkülönbözőbb távval birkózhattak meg a résztvevők, a 600 m-es családi futástól kezdve a 2500 m, 7 illetve 10 km-en át egészen a félmaratonig. A legfiatalabb csapattagunk a legrövidebb, a legidősebb pedig a leghosszabb távon indult el. Aki éppen nem futott, a rajtnál lelkesítette az első versenyére indulókat vagy a célnál szurkolt a befutóknak. Többen életük első versenyén vettek részt és olyan távot teljesítettek, amiről álmodni sem mertek volna. Többek között Egyesületünk elnöke, Dávid Zsuzsa élete első 7 kilométerét futotta le, ami évek óta nagy álma volt. 75 futónk összesen 286,2 km-t teljesített a két nap alatt.

Rajt előtt

Futónagyköveteink legnagyobb örömére több cukorbetegnek és csapattagunknak a két nap után nem ért véget futó-pályafutása. Azóta rendszeresen futócipőt húznak és róják az egyre hosszabb távokat. Sőt, vannak, akik azóta újabb versenyen is elindultak már egyre nagyobb célt tűzve ki maguk elé.

Vasárnap a hosszabb távokat vállalók futottak

2016 tavasza – újabb Vivicitta! Újra nevezünk, újra indulunk, reméljük még nagyobb csapattal. Idén a felkészülést is szeretnénk segíteni, hétvégi közös futásokkal, melyről az Egyesület weboldalán, illetve facebook oldalán lehet februártól tájékozódni.

Bene Mónika

Események

13 márc. 2018
06:00PM - 09:00PM
Fiatal cukorbetegek klubja
25 márc. 2018
10:00AM - 02:00PM
7. Tudományos nap - Hogyan sportoljon a cukorbeteg
25 márc. 2018
03:00PM - 06:00PM
Sportos Cukorbeteg - BODY kiállítás
10 ápr. 2018
06:00PM - 09:00PM
Fiatal cukorbetegek klubja
14 ápr. 2018
09:00AM - 06:00PM
14 Sportos Cukros futás - 33. Telekom Vivicitta
14 ápr. 2018
09:00AM - 06:00PM
14 Sportos Cukros futás - 33. Telekom Vivicitta
08 máj. 2018
06:00PM - 09:00PM
Fiatal cukorbetegek klubja

Kapcsolat:

Muskát Erika

+36 30 279 5219

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Támogatóink:

 


 


Partnereink: